HTML

hrblog

Minden ami az álláskeresőt, munkavállalót, munkáltatót érdekli. Lehetőleg közérthetően segítünk eligazodni a szabályok világában. Rávilágítunk anomáliákra, véleményezünk trendeket, más megvilágításba helyezünk híreket.

Friss topikok

  • Wickosean: Természetesen meglehet érteni a feleket, de sajnos itt nem két emberről van szó! Azt várjuk, hogy ... (2013.04.12. 17:16) A munka értéke
  • OTRB: Hát, a munkaerőpiac is piac, és - mint ebben a korban minden piacon - egyre kevésbé érvényesülnek ... (2012.04.25. 14:30) Személyi asszisztenst keresek ( nagyon személyes célokra ).
  • OTRB: Azóta az változott, hogy ez a fizetési kötelezettség a kölcsönzött állományi létszámra is vonatkoz... (2012.02.24. 15:13) Rehabilitációs hozzájárulás
  • OTRB: Segíteni kell. Ez nem lehet kérdés. A kérdés csak az, véleményem szerint, hogy hol húzódnak a hatá... (2012.02.24. 14:48) Segítsek, vagy ne?

Linkblog

Próbanap legálisan

2011.05.17. 11:20 HRblog

Olvasom egy szakértő hírlevelét, melyben az álláskeresőknek tanácsatot adva azt javasolja, az álláskereső vállaljon próbanapot a kiszemelt cégnél, ahol dolgozni szeretne. Mindezt ingyen. Ezzel csökkentve a munkáltató kockázatát. A gondolat jó. Valóban versenyelőnyt jelenthet a munkaerőpiacon. A munkáltató meggyőződhet a jelölt alkalmasságáról, hiszen válságos időkben fokozottan igaz és fontos szempont ( de egyébként is ), hogy a rossz kiválasztás sokba kerül. De!

Amennyiben ingyen vállalja a munkát az egyszeri halandó, az azt jelenti, hogy nem kötnek semmilyen munkavégzésre jogosító jogviszonyt. Ami törvénytelen. Fekete munka. Egy munkaügyi ellenőrzés és a kockázatot kerülni akaró cég, vállalkozó többet fizet, mintha kipróbálna két-három új munkatársat. Tehát ezzel a javaslattal nemhogy kockázatot csökkent, hanem igen nagy pénzügyi terhet ró a vállalkozásra, ha ide számítjuk a büntetést és az azt követő sorozatos ellenőrzéseket, a különböző pályázatokból történő kizárást.

Nem csak kritizálni szeretnék. Javaslatom: Igen, az álláskereső is javasolhat próbanapot. ( Vannak cégek, akik egyébként is alkalmazzák ) De legálisan kell. 1. Erre való a munkaszerződésben kikötött próbaidő, mely alatt bármely fél, azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést. Persze. Bért kell fizetni. 2. Munkanélküliek esetében erre alkalmas az egyszerűsített munkaszerződés. A régi alkalmi munkavállalás kiváltója. Igen. Ebben az esetben is kell bért fizetni.

De mindkettő legális, és jóval kevesebbe kerül, mint az esetleges bírságok, ellenőrzések, kizárások.

Kérem szépen. Nem minden a marketing.

 

 

 

Szólj hozzá!

Címkék: munka fekete válság álláskeresés munkavállalás ellenőrzés munkaerőpiac próbanap munkaszerződés foglalkoztatás munkaügyi munkabér ingyenmunka

A bejegyzés trackback címe:

https://hrblog.blog.hu/api/trackback/id/tr412910705

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása